Nahrávám...

Pořady a videa o Šumavě

Milujeme Šumavu a nadchneme pro ni i vás
Úvod / Galerie

30 let neklidu
2021 | 25:59
Dokument mapuje třicet let bojů o podobu šumavského národního parku a zamýšlí se nad jeho dalším osudem. Historickou linku vyprávění doplňuje setkání účastníků na místě poslední a největší blokády na Ptačím potoce, která proběhla před deseti lety. Režie S. Göblová
Shlédnout
SILVA GABRETA - Jak se rodí Šumavský horský les
2011 | 26:34
Tento film ilustruje, jak fungují přírodní procesy při samovolné obnově lesa a dokazuje, že přes dramatickou fázi rozpadu se o budoucnost šumavských smrčin nemusíme bát.
Shlédnout
Krajinou domova II - Jezerní hory
2017 | 26:10
Šumava, poslední divočina v srdci Evropy
Shlédnout
Klenoty naší krajiny - Šumava
2017 | 26:10
Každé hory mají svá tajemství, svoje kouzlo. Šumava patří mezi ty nejmagičtější. Miroslav Vladyka v nové sérii úspěšného dokumentárního cyklu postupně objevuje chráněné krajinné oblasti Česka.
Shlédnout
Putování časem paní Marie Malé
2011 | 26:09
Mnoho šumavských vesnic zmizelo za odsunu. Pamětnice minulých časů v denním kontaktu s přírodou vypráví nezapomenutelné příběhy.
Shlédnout

Co lidé říkají?

Sama bych se na Šumavu nevydala, nevěděla bych ani, kde začít. První procházku jsme vzali jen zlehka a bylo to super, takže jsem začala chodit pravidelně. Vždycky mě zajímala řemesla, takže jsem ocenila i výlet za tradicemi Šumavy. Třeba korálky byly úžasné.

Kateřina, 55 let

Co lidé říkají?

Firemní teambuilding uprostřed pralesa? To jako budeme jako blbci někde lézt po kopcích? Znělo to jako další pitomý nápad vedení. A nakonec jsme lozili po kopcích, brodili se blátem a užívali si to jak malí. Super zážitek.

Honza, 25 let

Co lidé říkají?

Vysoká náročnost? Já i brácha pravidelně sportujeme a měli jsme za to, že nás nic nerozhází. Tenhle průlez divočinou byl ale něco. Z kopce, do kopce, boty dolů a přebrodit potok, vylézt si jen tak na kopec, protože je tam parádní výhled... do cíle jsme dorazili hladoví jak vlčáci, ale plní zážitků. Určitě si to dáme znovu, zas s nějakou jinou partou.

Dan, 45 let